- 5/11-10
- Nyheter
Flere oppslag i Trøndelagspressen om situasjonen på Leangen
(Kl. 12.00)

Som alle skøyteinteresserte har fått med seg er det fare for at det ikke blir lagt kunstis på Leangen denne sesongen. Noe som berører både toppen og bredden av byens mange aktive løpere, bedrift- og mosjonsløpere, skoler, barnehager, og det store publikum som bruker banen til rekreasjon.
I går hadde representanter for arbeidgruppa som ble nedsatt 3. november et møte med Idrettsrådet, der vi oppsummerte arbeidet hittil. Idrettsrådet la fram hvordan de til nå hadde jobbet i forhold til kommunen, og sa at situasjonen ikke så lys ut. Arbeidsgruppa fortalte hvordan de hadde ført prosessen, og søkte råd for veien videre. Det var bred enighet om at noen av presseoppslagene de siste dagene ikke var i retning av å ta vare på
den store bredden av aktive eller andre store bruker-grupper av skøytebanen på Leangen. Arbeidsgruppa jobber nå med en skriftlig oppfordring til medlem-mene i formannskapet. Det er nytt formannskapsmøte førstkommende tirsdag. Trøndelagspressen har helt siden saken ble kjent vært meget opptatt av situasjonen på Leangen, og vinkler sine opp-slag fra forskjellige sider.
Adresseavisen 04.11.10 Adresseavisen 05.11.10 Trønderbladet 05.11.10
Denne artikkelen er over ti år gammel (5/11-10) og kan inneholde utdatert informasjon.
For nye artikler, se forsiden.