Specialutställning för Grönlandshund, Orsa 09

BIR-BIM: Fra venstre sees S(POLAR)CH Sirmiq Tiguaq av Wanvare med sin eier Gunilla Mellgren, dommer Nils Arne Törnlöv og SUCH Nordic Sled Dog's U Igluksaq med handler Lena Tano.

Hele 52 hunder var påmeldt til SPHK's Rasklubb för Grönlandshunds store Specialutställning denne helgen. Forruten i fra Sverige, som selvsagt var godt representert, stilte det også flere hunder i fra både Norge og Danmark. I tillegg var det mange grønlandshunder til stede denne helgen som kun deltok på samlingen som foregikk samtidig.

Fotos ved Katinka Mossin, Ole Jonny Johansen og Evert Larsson

 

 

Beste Hannhundklasse

 

 

SUCH
Nordic Sled Dog's U Igluksaq
1CHK, 1CHKK, CK, 1BHK, BIR

       
   
SUCH S(POLAR)CH SV-05
Tinkas Zassasak Arrivok
1Vet, 1VK, CK, 2BHK
 NTCH
Trym av Wanvare
1BK, 1VK, CK, 3BHK, Cert
 SUCH
Nerriviks Imaq
1CHK, 2VK, CK, 4BHK
 
Nerriviks Jokk

1BK, 2VK, CK, 5BHK

 

 

Beste Tispeklasse

 

 

S(POLAR)CH
Sirmiq Tiguaq av Wanvare
1BK, 1VK, CK, 1BTK, Cert, BIM - BIR Brukshund

       
   

Turte av Wanvare
1BK, 2VK, CK, 2BTK
 SNUCH NORD V-03 SV-05
Kalaallit's Cara
1Vet, 1VK, CK, 3BTK - BIR Veteran
 NUCH NTCH
Edda av Wanvare
1BK, 3VK, CK, 4BTK
 SUCH
Svea Hund av Wanvare
1CHK, 1VK, CK, 5BTK

 

BIR Valp BIR Brukshund BIR Veteran
  

Angisooq Qernertoqsarek
 S(POLAR)CH
Sirmiq Tiguaq av Wanvare
 SNUCH NORD V-03 SV-05
Kalaallit's Cara

 

Beste Avlsklasse - NTCH Heksa av Wanvare.
Fra venstre NTCH Heksa av Wanvare, NUCH NTCH Edda av Wanvare, SUCH Svea Hund av Wanvare, NTCH Trym av Wanvare og S(POLAR)CH Sirmiq Tiguaq av Wanvare.

 

Beste Oppdretterklasse - Tinka's Kennel
Fra venstre Tinka's Kovu, Tinka's Tøffel, SUCH S(POLAR)CH SV-05 Tinkas Zassasak Arrivok og Tinka's Urax.

 

Hundene som deltok - klasse for klasse

Valpeklasser

   
Angisooq Qernertoqsarek
1 valp, 1 hann, BIR
 Saamasoq Inequ Nanook
2 valp, hann
 Nivi Sekineq Qita
1 valp, 1 tispe, BIM
 Miki Ulu Ahka
2 valp, tispe

 

Unghundklasse, hann

   
Racystar Wild And Tam Eye
1 UK, 1 UKK, HP
   

 

Bruksklasse, hann

   
NTCH Trym av Wanvare
1BK, 1VK, CK, 3BHK, Cert
 Nerriviks Jokk
1BK, 2VK, CK, 5BHK
 Nerriviks Bertil
1BK, 3VK, CK
 Tinka's Urax
1BK, 4VK, CK
   
Oliktok av Fjelleng
1BK, 5VK
 Tinka's Kovu
1BK
 Assar av Wanvare
1BK
 Kimassok Bulldozer Milaaraq
2BK
      
Svartisens Löpare
2BK
      

 

Åpen Klasse, Hann

   
Qaumaneq Anuq
1AK, 1VK, CK
 Birkabazzes Bifrost
1AK, 2VK, CK
 Ice
1AK, 3VK, CK
 Svartisens Sprinter
2AK
      
Kalaallit's Gimli
2AK
      

 

Championklasse, hann

    
SUCH
Nordic Sled Dog's U Igluksaq
1CHK, 1CHKK, CK, 1BHK, BIR
 SUCH
Nerriviks Imaq
1CHK, 2VK, CK, 4BHK
 SUCH S(POLAR)CH
Taio

1CHK, 3VK
  

 

Veteranklasse, hann

     
SUCH S(POLAR)CH SV-05
Tinkas Zassasak Arrivok
1Vet, 1VK, CK, 2BHK
 SUCH
Rufus av Wanvare
1Vet, 2VK, HP
    

 


Denne siden inneholder mer info:

 Den siden du er på nå ble sist oppdatert 19/9-2009

Gå til hovedsiden for siste nytt

 Del denne siden på Facebook: