Registrerte kennelnavn

Her følger en oversikt over oppdrettere med registrerte, FCI-godkjente kennelnavn som er i bruk på rasen. Noen har egen hjemmeside. Se under Linker.

NORGE, tlf (0047)

SØR-NORGE

Qornoq's Arctic, Marianne Lund, Høvik, 93 82 46 44 - qornoqs_arctic@yahoo.no

Tinka's, Katinka Mossin, Espa, 62 58 48 11/92 29 56 47 - tinkasin@gmail.com

Tasermiut, Kristin Bjørndal & Odd Lund, Fluberg, 99 48 02 14 - tutuq1@yahoo.no

Keelco, Kristin Eriksen, Tønsberg, 41 90 28 58 - kristie2@online.no

Paneaq, Nina og Steinar Gjellum, Heggedal, 66 98 86 34/93 21 04 31 - n.gjellum@c2i.net

Jarnskjegg, Andreas Thorvaldsen, Kongsberg, 32 06 84 28/93 06 84 28 - andreas.thorvalsen@volvo.com

Kitwanga, Freddy Kampenes, Halden, 69 18 47 48 / 970 60 648 kitwanga@halden.net

Fredheim, Rita Hansen, Notodden, 94 83 05 52

 

MIDT-NORGE

Wanvare, Rita Lysholm/Wiktor Hagan, Røros, 72 41 38 52 - 92 61 48 49 - rita@wanvare.no / 95 77 17 72 - wiktor@wanvare.no

Kennel Rennfokk, Anne Nørbech/ Gisle Uren, Røros, 958 16 229 / 917 27 477 / 72 41 11 71
annenorb@online.no gisle.u@frisurf.no

 

NORD-NORGE

Shan-Calee
, Charlotte Johansen, Trofors, 90 16 72 58 - qaoz@online.no

Suna-Sanik, Mette Ånes, Mosjøen, 75 18 99 91/91 60 09 58 - mette.aanes@elgros.no

Kimassok, Tove K. Robertsen, Helgeland, 75 04 95 73/92 21 67 17 - kimassok@gmail.com

Sole Villmark, Stein Are Raknes, Børgefjell, 93430261 - info@solevillmark.com

Vargen, Tom Robert Strande, Harstad, 77 06 77 11/ 91 12 73 51 - post@vargenkennel.no

Kuviasuq, Elke og Martin Wicki, Kirkenes, 78 99 77 82/95 94 03 92 - mar-wick@online.no

Artic Tundra, Bjørn Kristiansen & Peggy Dokken, Mo i Rana, 90 62 03 53 - fagerlien@monet.no

Akkasnanook, Ole-Jonny Johansen, Mosjøen, 90 99 54 84 - ole@akkasnanook.com - ole.jo.jo@hotmail.com

 

SVERIGE, tlf (0046)

Nordic Sleddog's, Malin Aspaas, Oviken, 076 84 77 682 - skuckudogs@hotmail.com

Racystar, Trine Andreassen/Bertil Persson, Skara, 0511-375600 - mail@racystar.com

Sangilak, Lina Longberg, Munsö, 708-774548 - lina.longberg@sangilak.se

Qaumaneq, Dagmar Nagel& Michael Schmidt-Nagel, Hallnas, 0933-204 29 - dagmar.nagel@telia.com

Stuor-Irkes, Monica Hjelm, Strangnas, 0152-18385, 070-85-16923/070-3121616 - ke.hjelm@telia.com

Svartisens, Sofia Christensen& Maths Rønn, Forshaga, 054-87 40 90/ 0709-96-29 05 svartisens@hotmail.com

Amkida's, Marie Lille, Johannishus, 0457-105 14, 0768-60 36 46, kennel@amkida.com

Flåsmyren, May-Britt Jers Backe, Bjarnum, 0451-216 64, 0736-26 81 23 -flaasmyren@hotmail.com

Kalaallit, Maria Lutken& Per-Åke Bengtsson, Ånimskog, 0532-25236, 0768494750/0702514201, marialutken@yahoo.se

Nerrivik, Gunilla Mellgren & Åke Wedin, Fransta, 0691-302 02, 070-681 64 77, gunilla@bhc.se

 

DANMARK, tlf (0045)

Kalaalit Qimmiat, Jes Steen-Laursen/Mai Anouk Høllet, Borup på Sjælland, DK - tlf (0045) 57 52 77 12 - 20 21 44 12 - hunde@qimmit.dk

Igdlo, Frida Lungskov, Skanderborg, 86 57 22 77

 Denne siden ble sist oppdatert 30/12-2009

 Del denne siden på Facebook: