2001 resultater

Australian Paragliding Open - Manilla 2001

 Vis innhold på egen side

 Vis innhold på egen side

Bassano Nordic 2001

Landslaget skulle ha brukt den årlige konkurransen i Bassano som oppkjoring for årets sommersesong i Norge. Konkurransen ble avlyst, men vi tok ansvar å iverksatte en egen konkurranse i stedet. En del dansker og ett par svensker ble med og antallet påmeldte ble da 31 stk.

Forste konkurransedag tirsdag ble en dag med trege forhold. Ett cirruslag hoyt oppe, kombinert med lav skybas og tidvis mye skygge gjorde at det var viktig å vêre tålmodig. Flinkest av alle var Ronny Helgesen som vant dagen og var den eneste som kom til màl. Arne Årsbog beviste at han er i meget godt driv og tok andre plass. De ovrige resultatene kan dere se her:

Konkurransen fortsatte onsdag med en oppgave pè 68 km. Svaert vanskelige takeoffforhold og turbulent luft gjorde dette til en lite trivelig dag. Oppgavekommiteen kansellerte oppgaven midtveis, grunnet den sterke turbulensen. Vi ga poeng til de som hadde flòyet, utifra hvor de var nàr kanselleringen ble annonsert pa radioen.

Torsdagen var en regnvaersdag hvor de fleste var turister. Fredagen ble det derimot bra vaer igjen. Vi laget en kort oppgave pa 25 km. Arsaken til den korte oppgaven var store skyer som overutviklet og skapte skygge fra tid til annen. Dette ble ogsa manges ende denne dagen. Noen talmodige og dyktige piloter klarte a flytte seg etter som solinnstralingen endret seg og fant de termikkboblene som var.

Best var Ronny som kom forst i mal. Deretter fulgte Espen, Arne og Mai-Britt av de norske. En fin dag med masse timer i lufta for de fleste.

Sammenlagt resultat

TaskNameDistance
T1Traning day 137,7 km
T2Traning day 268,5 km
T3Traning day 325,1 km
T4Traning day 439,1 km
T5Traning day 530,6 km

 
PlaceNameGliderNationT1T2T3T4T5Total
1HELGESEN, Ronny  Edel Millennium/Edel ExcelNOR3042535014352311724
2JOHANSEN, Lars Bo   DNK642552545793771529
3SYNDEGAARD, Mads  Edel MilleniumDNK1572313425182531501
4JENSEN, Henrik  Gin BoomerangDNK1642533553593571488
5ÅRSBOG, Arne  Edel ExcellNOR1742273534431931390
6WALLE, Øystein  Windtech QuarxNOR641102414282421085
7SKÅRE, Espen  SwingNOR14111038713099867
8OLESEN, Morten F.   DNK64110271248174867
9RAKNES, Mads  Freex Oxygen MNOR16819826213099857
10ERDAL, Stein-Tore  Apco Bagheera MNOR141110273130193847
11BUUS, Lillian   DNK168110121274169842
12JENSEN, Palle B..   DNK115110121278200824
13ULVIKSBAKKEN, Mai-Britt   NOR11711036113099817
14ÅRSBOG, Berit  Gin BonanzaNOR113110180189191783
15LAWÆTZ, Sten  UP GambitDNK172178131193104778
16MANGSETH, Stein Egil   NOR13211027913099750
17ALFREDSSON, Lena   SWE165110121202130728
18JØRGENSEN, Palle   DNK64110121169175639
19SOLHEIM, Morten   NOR8811020213099629
20GODFREY, Nick   DNK64110170169116629
21TVINGSHOLM, John   DNK8516414613099624
22ELLEFSRØD, Øystein  Gin Bandit MNOR11711012113099577
23NORDMARK, Per-Arne   SWE66110121130134561
24SØRENSEN, Stein  Edel PromiseNOR8711012113099547
25HORNFELT, Even   NOR8611012113099546
26LØVE, Tormod   NOR6411012113099524
26ARTMANN, Lennart   NOR6411012113099524
26ANSNES, Eirik   NOR6411012113099524
26JOHANSEN, Pål Erik   NOR6411012113099524
26HOLMEN, Reidar   NOR6411012113099524
26SKODJE, Tommy   NOR6411012113099524

Denne siden inneholder mer info:

 Denne siden ble sist oppdatert 28/1-2012

 Del denne siden på Facebook: