Brumund Sæter Vel

Velforening for Brumundkampen/Lavlia området

Artikler i kategorien Nyheter

Nyheter fra Brumund Seter Vel

11. Januar 2012

Kjøring av skiløyper i Brumundkampen området

Jobben som ble gjort med rydding og utjevning av skiløypetraseene har vært effektiv, og skiløypene kan nå kjøres opp selv om det er lite snø. I jula var det fine løyper med mye folk ute på ski.

Skiløypene i Brumundkampen/Lavlia området vil vanligvis bli kjørt opp hver fredag. Ved mye snøfall vil det vurderes å kjøre løypene også lørdag. I vinterferie og Påske vil løypene kjøres hele uka.

Vang Almenning skal ha tømmerdrift ved Brumundsjøvegen i februar. Brumundsjøvegen vil derfor være brøytet utover vinteren til tømmerdriften er ferdig. Løypa brumundsjørunden kan derfor ikke kjøres opp som vanlig. Løypekjører Morten Rosenberg skal imidlertid forsøke å lage en "omveg" via myrene mellom Brumundsjøvegen og Brumundsjøen.

Oppdaterig 13.1: Morten har nå fått til en "skarve" løype "Brumund rundt". Det er ikke mulig å få kjørt spor alle steder, men det skal være fullt mulig å gå uten å gå på grusen. Løypa blir bedre ved neste snøfall.